1pcs DN25 32mm Thread Electric Water Heating Element Immersion Heater 220V SUS304 Brewing Resistance 1.5/2.5/3.5/4.5/5.5kw(Heater only,4.5KW L320mm)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
18
quantity
Product details
Category
Heaters1pcs DN25 32mm Thread Electric Water Heating Element Immersion Heater 220V SUS304 Brewing Resistance 1.5/2.5/3.5/4.5/5.5kw==========Hign-concerned Chemical : NoneModel Number : DN25 heating elementOrigin : Type : Electric Water Heater PartsMaterial : SUS304Thread : 32mmTube diameter : 8mmTube length : 200mm/250mm/280mm/320mm/340mmVoltage : 220vWattage : 1.5kw/2.5kw/3.5kw/4.5kw/5.5kwUsage : For heating
  • Heaters
  • Tube Length: 200mm to 340mm:Comes in multiple tube lengths (200mm to 340mm), allowing for installation.